• Meraki MX64

   

  Zariadenie Meraki MX64 predstavuje bezpečnostnú bránu, teda firewall pre firmy, ktoré majú viacej menších pobočiek a potrebujú tieto pobočky spojiť do jednej siete a spravovať ich na diaľku. Samozrejme, myslelo sa aj na následnú údržbu siete po jej zavedení, tá má byť jednoduchá – samotný dashboard ponúka live monitoring siete a je tu ponúkaná tzv. predpríprava zariadenia, ktoré pôjde na pobočku, kedy si ho administrátor vopred nakonfiguruje a zariadenie sa už len zapojí na pobočku, a je schopné hneď fungovať. Zariadenie disponuje 1GbE WAN portom a 4x1GbE LAN portami. Ponúka aj možnosť zapojenia USB 3G/4G modemu ako zálohu v prípade primárneho uplinku.

  Začítaj sa
 • Asbisový CISCO obšťastník na jún

   

  Ahojte priatelia,

  mesiac sa s mesiacom stretol a už tu máme jún, zasvätený mládeži (juniores). V rámci štúrovského názvoslovia sa označoval mesiac jún ako Lipen. U nás sa vždy liplo na iných hodnotách.

  Čo bolo, to bolo aj my oslavujeme 1. jún ako Medzinárodný deň detí. Darčekom bolo znovuotvorenie škôl. Takú škodoradosť som neočakával ani od Ministerstva školstva. Vlastne som od nich fakt nič neočakával.

  Začítaj sa
 • Asbisový CISCO obšťastník na máj

  Ahojte priatelia, čas nám neúprosne letí a už tu máme máj. Ledva som sa stihol 150 krát pripojiť na Webex, niekoľkokrát sa dostať pod dve promile a už je tu zasa lásky čas. Niekto by povedal, že od príchodu koronavírusu sa nič podstatné neudialo. Ale to je omyl. To, čo všetky moje ženy nedokázali vyhrážkami o zarazení sexu alebo nadávkami za uplynulých 30 rokov, to premiér dokázal jedným rozhodnutím. Už mesiac som nebol v krčme….

  Začítaj sa
 • Asbisový CISCO obšťastník na apríl

  Ahojte priatelia, nemôžem nezačať aktuálnou informáciou o situácii, ktorá už postihla aj Slovensko. Viem, že je toho už priveľa. Pustíte si rádio, počujete to v správach, zapnete telku a hovoria o tom. Otvoríte noviny a sú toho plné. Ja sa už bojím otvoriť aj pivnú plechovku… Áno aj my sme už mali prvý apríl! Tento sviatok sviatkov (alebo bláznov?) má vraj korene až v starej Indii.

  začítaj sa
 • Asbisový CISCO obšťastník na marec

  Začiatok prvého jarného mesiaca bol jednoznačne poznačený koncom februára, kedy sa konali voľby do Národnej rady SR. Teplotné rozdiely boli citeľné. Hlavne preto, že kým vo voľbách to „vrelo“, počasie vonku sa teplotne „nepretrhlo“. Vážení priatelia, áno (podobnosť s rovnomennou satirickou komédiou čisto náhodná). Voľby dopadli tak, ako chcela väčšina. Všetci vieme, čo máme za sebou. Ale čo je pred nami???

  Začítaj sa
 • Meraki bezpečnosť jednoducho. Integrácia Umbrelly na MR zariadeniach

  Donedávna bolo riešenie na zabezpečenie DNS bezpečnosti s názvom Umbrella dostupné len na Cisco zariadeniach, a ak chcel Umbrella integrátor nasadiť toto riešenie, tak to vyžadovalo zdĺhavý manuálny proces. Určite si viete predstaviť, že integrácia na niekoľko desiatok pobočiek, nebol to obzvlášť zábavný proces. S posledným softwarovým updatom na Meraki, bola táto funkcionalita integrovaná priamo do Meraki dashboardu, kde je všetko možné nastaviť a monitorovať priamo z dashboardu (záložka meraki security center) a odpadá povinnosť používať Umbrella stránku.

  Viac info
 • Asbisový CISCO obšťastník na február

  Spamätávanie z novoročných osláv niekedy spôsobuje bolesti hlavy a to má za následok, že sa ocitneme na začiatku februára ani nevieme ako.  Pre naše IT je míľnikom dátum 13.2. 1992, kedy bol v Česko-Slovensku oficiálne spustený internet a ako prvé bolo pripojené ČVUT v Prahe. Jeho obsah bol na tú dobu rozsiahly. Dal by sa stiahnuť asi na milión CD nosičov.

  Začítaj sa
 • Nová rada prepínačov Catalyst 1000. Flexibilita, jednoduchosť, bezpečnosť.

  S príchodom nového roka 2020, Cisco spustilo predaj novej platformy prepínačov rady 1000, ktorá predstavuje ideálne riešenie pre menšie podniky, vyžadujúce rýchlu expanziu platformy (horizontal stacking), jednoduchosť používania (manažment/konfigurácia cez Web GUI) a v neposlednom rade vysokú úroveň zabezpečenia (podpora 802.1X, SPAN, BPDU). Prepínače sú ideálne aj pre nasadenie mimo racku, pretože s výnimkou na 2 modely sú bezventilátorové (24 a 48-portové PoE).

  Viac info
 • Asbisový CISCO obšťastník

  Ani sme sa nenazdali a Vianoce nám klopú na dvere, obchodné domy nás presycujú vianočnými zľavami, večery sú dlhé a večere krátke. Martin zase neprišiel na bielom koni, jednom  z najekologickejších (síce nie najvoňavejších) spôsobov dopravy, no nebudeme sa sťažovať kým električky ako-tak jazdia podľa grafikonu. V tieni 17.novembra, dňa boja za slobodu a demokraciu, sa nenápadne ukrýva ďalší významný deň – 19. november – Medzinárodný deň mužov.

  Začítaj sa
 • Cisco Room Kit Mini, alebo inteligentné riešenie Telekonferencie

  Hľadáte videokonferenciu pre menšie miestnosti s integrovaným mikrofónom, reproduktormi, kodekom, 4K kamerou, Wi-Fi modulom a umelou inteligenciou v jednom zariadení? Tak potom je Cisco Room Kit mini riešenie presne pre vás. Kto hľadá nájde  Telekonferencia Room kit mini predstavuje viac ako len ”hlúpu” kameru s mikrofónmi, ktorá vás dokáže pripojiť do konferencie. Ponúka automatickú detekciu účastníkov konferencie a na základe ich počtu dokáže prispôsobiť /orezať/ obraz, bez zbytočného pozadia.

  Viac info
 • Asbisový CISCO obšťastník

  Skončilo sa letné obdobie a tým aj teplé časy nie len pre Moniku J., ale aj pre nás, obyčajných smrteľníkov. Nehľadajte za tým konšpirácie ako jednopísmenkový denník, jednoducho sa začala jeseň. Čo môže byť na jeseň tradičnejšie ako migrácia vtákov. Tie zvyčajne odlietajú do teplých krajín. Mám taký dojem, že túto jeseň by sa na vtákov mali zahrať aj niektorí politici a už konečne odletieť. Treba len dúfať, že opustia tradície vtákov a na jar sa už nevrátia.

  Začítaj sa
 • Asbisový CISCO obšťastník

  Začítajte sa do úvodného blogu o novinkách z Cisco a zároveň udalostí, ktoré prinesie september. Ani vám nemusíme pripomínať, že august bol prvým mesiacom nového fiškálneho roka Cisco. Všetci account manažéri v CISCO si brali dovolenky či už preto, aby oslávili predchádzajúci rok, alebo aby na neho zabudli. My nechceme zabudnúť ani na minulý rok, a už vôbec nie na vás, naši Cisco partneri a priatelia. Preto vám prinesieme obšťastník, v ktorom vám predstavíme aktuálne témy nielen zo sveta Cisco technológií.

  Začítaj sa
 • Cisco Smart Account

  Zjednodušte si správu licencií. Rýchlo, jednoducho a bezplatne Cisco Smart Account je nástroj na jednoduchú správu licencií. Na 1 klik a v reálnom čase máte k dispozícii zoznam a platnosti licencií všetkých Cisco zariadení a ich užívateľov vo vašej firmy, či vašich klientov. Jedno miesto. Jednoduchá správa. Absolútna flexibilita. Smart Account podporuje automatické registrácie zariadení bez potreby aktivačných (PAK) kľúčov a umožňuje presúvať licencie v sieti bez potreby manuálneho prepísania a kopírovania. Pozrime sa na to bližšie.

  Viac info
 • Cisco Catalyst 9000. Nová éra networking riešení.

  Svet sa mení extrémne rýchlo. Firmy a ich IT prostredie musia byť pripravené toto tempo nielen udržať, ale tiež poskytnúť dobré zázemie pre rast. Oblasť networkingu nie je výnimkou. Jedna sieť. Jedna platforma. Drôtová aj bezdrôtová sieť. Absolútna flexibilita, jednoduchá správa, vyššia IT bezpečnosť. Podpora IoT zariadení, ktorých bude v roku 2021 až 3-násobne viac, ako je populácia našej Zeme. Podpora mobility a multicloud prostredí. To je Cisco Catalyst 9000 Nová generácia CISCO prepínačov a WIFI produktov C9000.

  Viac info
 •  

  Nová Cisco stránka SMB

  Predstavte si ideálnu podobu svojho biznisu. Výnosy rastú, zamestnanci môžu pracovať odkiaľkoľvek a práca ich baví. Žiadne výpadky, žiadne narušenie bezpečnosti dát, žiadny stres. Zoznámte sa s ponukou produktov a služieb Cisco pre malé a stredne veľké podniky. Výhody riešení vám a vašim zákazníkom približný nova, lokálna stránka Cisco zameraná business aspekty IT.

  Viac info
 • Case Study Asbis Ygames

  Y-Games je najväčšie podujatie svojho druhu na Slovensku. Každoročne sa ho zúčastňuje niekoľko stoviek hráčov a ďalšie stovky návštevníkov.
  „Zabezpečiť bezproblémový chod siete na takto technologicky náročnom podujatí bola veľká výzva. Y-Games za rok 2018 sa z tohto pohľadu vydaril nad očakávania. V minulosti problémový bod tentokrát chválili hráči, návštevníci aj partneri. Vďaka patrí dodávateľovi technológie – spoločnosti Cisco MERAKI a spoločnostiam ASBIS a K-CORP, ktorí pre nás sieť
  pripravili a nastavili a tiež spoločnosti Orange, ktorá zabezpečila internetové pripojenie.“ Karol Cagán, Yvents, s.r.o., Organizátor Y-GAMES – najväčšieho herného podujatia v SR.

  Viac info
 • Wifi pre teba

  Mestá a obce môžu získať finančný príspevok v maximálnej výške 15 000,– EUR na jeden projekt z celkovej alokácie 10 miliónov zo zdrojov Európskej únie. Podľa pravidiel financovania štrukturálnych fondov sú žiadatelia povinní podieľať sa na spolufinancovaní projektu vlastnými zdrojmi vo výške 5% z celkových oprávnených výdavkov a vyčleniť dostatočné finančné prostriedky vo svojich rozpočtoch na prevádzku WiFi zón.
  V spolupráci s renomovanou konzultačnou spoločnosťou a Cisco Systems sme pre vás pripravili podporne materiály k vyzve „Wifi pre teba“.

  Viac info