Ahojte priatelia,

mesiac sa s mesiacom stretol a už tu máme jún, zasvätený mládeži (juniores). V rámci štúrovského názvoslovia sa označoval mesiac jún ako Lipen. U nás sa vždy liplo na iných hodnotách.

Čo bolo, to bolo aj my oslavujeme 1. jún ako Medzinárodný deň detí. Darčekom bolo znovuotvorenie škôl. Takú škodoradosť som neočakával ani od Ministerstva školstva. Vlastne som od nich fakt nič neočakával.

5. júna 469 pred Kristom sa narodil Sokrates, aténsky filozof. Jeho známe „Viem, že nič neviem“, je úplne neznáme známemu Donaldovi (podobnosť s rovnomenným káčerom je čisto náhodná a káčerovi sa dopredu ospravedlňujem), ktorý si myslí, že vie všetko. Avšak aj Twitter mu už prestáva veriť. Ale on ho vie vypnúť. Chuck Norris sa začína báť…

Na prelome mesiacov máj a jún sa do vesmíru dostali prví astronauti na komerčnej vesmírnej lodi Crew Dragon od SpaceX. Celý vývoj, ako aj misia sú vraj lacnejšie, ako by to zvládla NASA. Čo mi to len pripomína? Keby to zastrešovala slovenská štátna organizácia, FED by nestíhal tlačiť bankovky a kozmonauti by nakoniec miesto na ISS skončili v hriňovskej krčme, ako štátom riadená elektronizácia služieb.

8. júna 1949 bol v Londýne publikovaný antiutopický román Georgea Orwella 1984. Tento vášnivý socialista a odporca fašizmu v ňom poukázal na „tuposť“ totalitného systému, ktorú sme čoskoro po jeho vydaní pociťovali nasledujúcich 40 rokov na vlastnej koži. Žeby to bolo povinné čítanie pre vtedajších funkcionárov? To neviem, ale je to román, ktorí majú načítaní niektorí súčasní slovenskí stranícki funkcionári. Teda minimálne jeden, neviem či jeho spolustranníci vedia čítať.

Ale poďme domov. 21. júna 1973 sa narodila Zuzana Čaputová, prvá žena vo funkcii prezidenta Slovenskej republiky. Konečne máme v prezidentskom paláci niekoho, na koho sa dá aspoň pozerať. Nie ako, keď jeden predseda v 2013 vyhlásil, že stačí ako protikandidáta postaviť vrece zemiakov. Nakoniec ľutoval, že ho nepostavil. Jeho kandidát prehral.

Aj v tomto obšťastníku by sme chceli upozorniť na aktuality CISCO, ktoré by Vám mohli pomôcť v biznise.

Rád by som opäť pripomenul, že vám ASBIS prináša novinky a zaujímavosti Cisco vo forme online webinárov. Pozvánku na nadchádzajúci webinár nájdete na našom webe v sekcii podujatia TU.

Cisco pokračuje v uvádzaní Partner Interactive Webinars (PIW) aj v júni 2020. Prinášajú veľa zaujímavých tém pre obchodne aj technicky smerovaných partnerov. Určite si každý nájde tú svoju.

Aktuality zo sveta Cisco vám pravidelne prinášame aj na www.cisco.asbis.sk. Nájdete tu užitočné nástroje pre efektívnejšiu prácu, aktuálne informácie a tiež archív vašich obľúbených webinárov, ktoré pre vás ASBIS v spolupráci so spoločnosťou Cisco pripravuje. Nezabudnite nás sledovať.

Tak už aby sme sa otvorili svetu a novým príležitostiam! Tešíme sa na stretnutie a veríme, že sme vám zdvihli nielen tlak, ale priniesli aj užitočné informácie pre vašu prácu.