Ahojte priatelia,

nemôžem nezačať aktuálnou informáciou o situácii, ktorá už postihla aj Slovensko. Viem, že je toho už priveľa. Pustíte si rádio, počujete to v správach, zapnete telku a hovoria o tom. Otvoríte noviny a sú toho plné. Ja sa už bojím otvoriť aj pivnú plechovku… Áno aj my sme už mali prvý apríl!

Tento sviatok sviatkov (alebo bláznov?) má vraj korene až v starej Indii. Počas sviatku Huli od 30. marca do 1. apríla vyrazili ľudia do ulíc na veľkolepé oslavy. Ich súčasťou boli aj hry, na ktorých museli ľudia plniť rôzne nezmyselné úlohy, ako napríklad otočiť tok rieky. Toho, kto úlohu nesplnil, nazývali bláznom osláv. Keby tam mali našich politikov, asi by to sranda nebola. Tí otočia všetko. Nielen rieku, kabáty, sľuby…

Musíme však povedať, že nie všetko, čo sa stalo v apríli je zlé alebo bláznivé.

Tak napríklad…

…vedeli ste, že 4. apríla 1975 Bill Gates a Paul Allen založili spoločnosť Microsoft Corporation? No dobre, zlý príklad. Avšak skoro do roka a do dňa, presne 1. apríla 1976 bola založená spoločnosť Apple Inc. Tým sa úspešne položili základy celosvetovej nekompatibility.

To, že všetko zlé môže mať aj svetlejšiu stránku hovorí aj udalosť z roku 1986. Aká veľká narástla vtedy zelenina? A mali by sme ju, keby 26. apríla bolo v Černobyle všetko v poriadku?

Korona-nekorona, aj v tomto obšťastníku by sme chceli upozorniť na aktuality CISCO, ktoré by Vám mohli pomôcť v biznise.

Rád by som pripomenul, že vám ASBIS pravidelne prináša Cisco vo forme online webinárov. Každý štvrtok o 9:00 štartuje live streem s horúcou témou, ktorú predstavia naši a Cisco experti. Rezervujte si čas vo svojom kalendári už dnes. Možnosť registrácie a najbližšiu tému vám zašleme v predstihu formou pozvánky.

Pracujte v tejto dobe kešu home office na diaľku alebo z pohodlia domova na bezpečnej platforme pre spoluprácu. Organizujte svoje meetingy a transformujte školenia na moderné webináre ľahko s riešeniami Cisco.  Radi vám poradíme s ľahkou inštaláciou a konfiguráciou na mieru TU.

Alebo nepracujete z domu, lebo nemáte licencie AnyConnect? Môžete si ich vygenerovať na 13 týždňov svojpomocne. Kompletný obrazový návod nájdete TU.
Licencie sa aktivujú priamo na zariadení pomocou vygenerovaného licenčného kľúča. Po uplynutí 13 týždňov si v prípade záujmu o predĺženie musíte licenciu zakúpiť.

Veríme, že sme Vám zdvihli nielen vieru a nádej, ale priniesli aj užitočné informácie pre Vašu prácu.