Hľadáte videokonferenciu pre menšie miestnosti s integrovaným mikrofónom, reproduktormi, kodekom, 4K kamerou, Wi-Fi modulom a umelou inteligenciou v jednom zariadení? Tak potom je Cisco Room Kit mini riešenie presne pre vás.

Kto hľadá nájde 

Telekonferencia Room kit mini predstavuje viac ako len ”hlúpu” kameru s mikrofónmi, ktorá vás dokáže pripojiť do konferencie. Ponúka automatickú detekciu účastníkov konferencie a na základe ich počtu dokáže prispôsobiť /orezať/ obraz, bez zbytočného pozadia. Vďaka použitiu umelej inteligencie dokáže vytvoriť výrez na konkrétneho spíkra a tiež dokáže zosilniť výkon mikrofónu, aby snímanie audia bolo čo najkvalitnejšie. Od konkurencie sa zariadenie odlišuje novinkou Automatic Wake-Up system, ktorá zabezpečí, že pri vstupe nového člena do konferenčnej miestnosti, kde je nainštalovaný Room kit mini, ho rozpozná cez mobilné zariadenie. Následne pripraví konferenciu a účastník sa iba jedným klikom pripojí. Táto funkcia má názov One Button to Push.

Preč sú časy, kedy bolo nutné prísť do miestnosti s dostatočnou časovou rezervou

Netreba najskôr pripájať externé periférie ako kameru, mikrofón, TV a iné.

Na obrázku vľavo je možné vidieť uhol záberu vstavanej kamery s rozlíšením 4K Ultra HD. Kamera podporuje snímanie 30 fps a pozorovací horizontálny uhol je 120°. Kamera zaostruje od vzdialenosti 1m a ponúka až 2 násobný optický zoom. Taktiež je podporovaná funkcia White Board, kedy môžem kresliť na obrazovku, ktorá sa automaticky zdieľa ostatným účastníkom konferencie.

Zariadenie je možné prevádzkovať v 2 režimoch a to ako: On-premise alebo v Cisco Webex Cloude. Takže je možnosť ovládania pomocou externého tabletu Cisco Touch 10, ktorý je súčasťou balenia. Veľkou výhodou je prítomnosť Wifi modulu, teda ak nie je možné priviesť ethernetovú linku do miestnosti, zariadenie má integrovaný Wifi modul, cez ktorý sa dokáže pripojiť na Access Point. Samozrejmosťou je podpora všetkých známych typov kodekov a tiež možnosť zapojenia na akúkoľvek TV. Aby bolo možné využívať všetky funkcionality zariadenia, odporúča sa zakúpiť licencia. Zariadenie sa však dá používať aj bez nej s akýmkoľvek 3rd party softwarom. Manažment prebieha cez cloudovú službu Webex Control Hub a je jednoduchý a intuitívny. Zariadenie je možné pripojiť cez usb aj k notebooku a využívať ho aj ako kameru s integrovaným mikrofónom.

Na obrázku vyššie je možné vidieť funkciu inteligent framing. Pri menšom počte účastníkov sa automaticky zmenší nepotrebné pozadie a kamera sa zameria viac na účastníkov konferencie.

Čo nájdeme v balení?

Voliteľné príslušenstvo zahŕňa montážnu sadu na TV, USB redukcie alebo prezentačný HDMI kábel.

Okrem základného príslušenstva, existuje aj možnosť bezdrôtového zdieľania obsahu cez telefón/počítač pomocou Cisco Webex Share zariadenia (obr. vľavo).   Zariadenie sa pripojí cez HDMI kábel k TV a koncový užívateľ dokáže zdieľať aplikácie na celú obrazovku pomocou jedného kliknutia.

Room kit mini predstavuje náznak budúcnosti, akou by sa mohli uberať telekonferencie 

Zariadenie má intuitívne rozhranie, je jednoduché na montáž a následné používanie. Vďaka umelej inteligencii je o krok pred konkurenciou, aj preto predstavuje ideálnu voľbu do menších miestonosti pre 10 ľudí.

Pre poradenstvo a bližšie informácie nás neváhajte kontaktovať na: [email protected]